تغییر نام «تا قانون خانواده برابر» به «بیدار زنی»

0

بیدار زنی:  تارنمای بیدارزنی متعلق به یک گروه فعال حقوق زنان است که در راه ارتقای آگاهی جامعه نسبت به مسائل و حقوق زنان فعالیت می‌کنند.
پیش از این، تارنمای «تا قانون خانواده برابر» در زمستان ۱۳۸۸ همزمان با طرح مجدد «لایحه حمایت از خانواده» در مجلس هشتم راه‌اندازی شد. این تارنما که در حال حاضر پنج سال از فعالیتش می‌گذرد، همواره به دنبال انتشار مطالبی در حوزه زنان بوده است. مطالب منتشرشده توسط این تارنما، شامل گزارش هایی از وضعیت زنان در ایران، منطقه و جهان، بهداشت و سلامت جنسی و باروری، نقدهای فمینیستی، تجارب زنان و … است.
در بهار ۱۳۹۳، تحریریه این تارنما، پس از پنج سال کسب تجربه با حفظ همان رویکرد، مبتنی بر  ارزش‌هایی چون برابری و عدالت جنسیتی، تغییر از پایین، حق مشارکت و آزادی، صلح و امنیت و لزوم مبارزه مسالمت‌جویانه برای تغییر وضعیت زنان در جامعه؛ تصمیم به تغییر نام «تا قانون خانواده برابر» که نشان‌دهنده تمامی اهداف این گروه نیست به «بیدار زنی» گرفت. بیدار زنی به ازای واژه «فمینیسم» در فارسی پیشنهادشده و نمایانگر آرمان ما برای بیداری جامعه نسبت به مسائل و حقوق زنان است.
بر اساس این آرمان، اهداف تارنمای بیدار زنی عبارت‌اند از:
•    ترویج برابری در نهاد خانواده
•    کاهش خشونت علیه زنان
•    ارتقاء وضعیت آموزش دختران و زنان
•    بهبود شرایط کار و اشتغال زنان
•    ارتقاء آگاهی در زمینه سلامت و حقوق جنسی و باروری
•    اصلاح قوانین تبعیض‌آمیز جنسیتی در حوزه‌های مختلف
ما در تارنمای «بیدارزنی» به درایت مخاطبان خود باور داریم و به قدرت تحلیل آن‌ها احترام می‌گذاریم، بنابراین در پوشش و انتقال خبر، امکان تفسیر خبرها را برای خوانندگان فراهم می‌کنیم. واضح است که همه مطالب مندرج در بخش «سایر رسانه‌ها» تارنما لزوماً منعکس‌کننده نظرات هیئت تحریریه نیست، بلکه ارائه تصویری از اتفاقات روز در حوزه زنان است تا مخاطبان بتوانند بدون پیش‌داوری‌های اعمال‌شده، تفسیر شخصی خود را داشته باشند.
مخاطبان گرامی می‌توانید برای ارسال مقالات و پیشنهاد‌های خود با آدرس ایمیل info@bidarzani.com با ما در تماس باشید.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید