ايلنا: رئيس بسيج خواهران كشور معتقد است بايد به جوانان‏ جنگ نرم آموزش داده شود‏‌، زيرا آنان افسران جنگ نرم هستند و براي مقابله با فتنه‌هايي كه عليه جمهوري اسلامي شكل مي‌گيرد‏ بايد آگاه شوند. او همچنين بر اين اعتقاد است كه چيزي به نام جنبش زنان در ايران وجود ندارد و كساني كه خود را مدعي دفاع از حقوق زنان مي‌دانند از طرف كشورهاي غربي و رژيم‌ صهيونيستي و سازمان‌هاي جاسوسي تغذيه مي‌شوند و اصلا دغدغه حقوق زنان ندارند و خوشبختانه زنان ايراني از اين حركت‌هاي سياسي هدفدار استقبال نكردند و اين حركت‌هاي سياسي سطحي تبديل به كف روي آب شد.

مينو اصلاني در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا گفت: بسيج خواهران كشور اخيرا با همكاري خبرگزاري زنان ايران (ايونا) دوره آموزشي براي خبرنگاران جوان برگزار كرده و در اين كلاس به خبرنگاران، جنگ نرم را آموزش داده است.

او ادامه داد: مقام معظم رهبري جوانان و دانشجويان را افسران جنگ نرم ناميده‌اند و به همين جهت ما نيز به دنبال آن هستيم تا آموزش‌هاي لازم را در اين زمينه به جوانان ارائه كنيم.

رئيس بسيج خواهران كشور تصريح كرد: در حال حاضر جنگ نرم مهم‌ترين مسئله‌اي است كه بايد به آن پرداخته شود زيرا دشمن با جنگ نرم در حال مقابله با ايران است.

اصلاني گفت: دوره‌هاي آموزشي زيادي نيز براي خواهران بسيجي در رابطه با جنگ نرم برگزار شده و مي‌شود تا آنها با چگونگي جنگ نرم آشنا شوند. اين دوره‌هاي آموزشي از يك روز تا يك هفته متغير است.

رئيس بسيج خواهران كشور در پاسخ به اين سئوال كه چه مباحثي در كلاس‌هاي جنگ نرم مطرح مي‌شود، گفت: بحث‌هايي مانند دشمن‌شناسي، غرب‌شناسي و توطئه‌هايي كه غرب عليه نظام جمهوري اسلامي انجام مي‌دهد و همچنين مباحث مربوط به جنگ نرم اقتصادي و فرهنگي در اين كلاس‌ها ارائه مي‌شود.

او گفت: بر اساس قانون اساسي يكي از مسئوليت‌هايي كه بر عهده ما گذاشته شده است حفاظت از ارزش‌ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي است و جنگ نرم دقيقا ارزش‌ها و دستاوردهاي انقلاب را نشانه مي‌رود بنابراين بايد سعي كنيم جوانان را با چگونگي جنگ نرم آشنا كنيم و براي مقابله با جنگ نرم بسيج دائما در حال تربيت مربي است.

اصلاني گفت: در كلاس‌هاي آموزش جنگ نرم تلاش مي‌شود از اساتيد دانشگاه و حوزه علميه و حتي گاهي برخي از معاونان وزرا كه اطلاعات مناسبي در رابطه با جنگ نرم دارند، استفاده شود اما گاهي حتي يك مدير مدرسه نيز با مطالعاتي كه انجام داده، صلاحيت لازم را براي برگزاري اين كلاس‌ها دارد.

او ادامه داد: در حال حاضر كتاب‌هاي مفيد بسياري در حوزه جنگ نرم نگاشته شده و بسيج جامع زنان نيز كتاب بسيار خوبي با عنوان «جنگ نرم و نقش زنان» را منتشر كرده است.

رئيس بسيج خواهران كشور گفت: براي انتخاب اساتيدي كه قرار است كلاس‌هاي جنگ نرم را برگزار كنند گزينش‌هاي لازم انجام مي‌گيرد و كساني انتخاب مي‌شوند كه موضع آنها در رابطه با فتنه سال 88 مشخص باشد و سران فتنه را به خوبي بشناسند و مواضع آنها نسبت به سران فتنه كاملا مشخص باشد.

او ادامه داد: بنابراين جهت‌گيري سياسي اساتيد كلاس‌هاي جنگ نرم كاملا شفاف است و از نخبگاني براي تدريس در اين كلاس‌ها دعوت مي‌شود كه با ارزش‌هاي انقلاب اسلامي همراه باشد.

اصلاني گفت: يكي ديگر از مباحثي كه در كلاس‌هاي جنگ نرم مطرح مي‌شود، تبيين جايگاه ولايت مطلقه فقيه است، چيزي كه سران فتنه به آن اعتقاد ندارند.

رئيس بسيج خواهران كشور گفت: با توجه به اينكه زنان تاثيرگذاري خاصي در خانواده‌ها دارند و مديريت خانواده و تربيت فرزندان بر عهده زنان است آموزش جنگ نرم به زنان مي‌تواند اثرات فرهنگي مثبتي را در جامعه ايجاد كند.

{{فعاليت‌هايي كه به‌نام دفاع از حقوق زنان راه‌اندازي شده، آنقدر كم‌اهميت است كه به چشم نمي‌آيد}}

او ادامه داد: برخي از زنان مانند فاطمه حقيقت‌جو و شيرين عبادي در ايجاد فتنه نقش داشتند و به آن دامن زدند و زنان جامعه ما بايد اين افراد را به خوبي بشناسند.

اصلاني همچنين در پاسخ به اين سئوال كه آيا بسيج بانوان با حركت‌هايي كه جنبش زنان در ايران انجام مي‌دهند، موافق است يا گمان مي‌كند كه بايد اين حركت‌ها سركوب شود، گفت: ما چيزي به نام جنبش زنان در ايران نداريم و آنچه گاهي مشاهده مي‌شود حركت‌هاي سياسي سطحي است و كساني كه اين حركت‌هاي سياسي را ساماندهي مي‌كنند به اسم حقوق زنان مي‌خواهند با نظام مقابله كنند و دلشان هم براي زنان جامعه ما نسوخته است.

او ادامه داد: خوشبختانه زنان ايراني از اين حركت‌هاي سياسي هدفدار استقبال نكردند و اين حركت‌هاي سياسي سطحي تبديل به كف روي آب شد.

رئيس بسيج خواهران كشور گفت: كساني كه خود را مدعي دفاع از حقوق زنان مي‌دانند از طرف كشورهاي غربي و رژيم‌ صهيونيستي و سازمان‌هاي جاسوسي تغذيه مي‌شوند و اصلا دغدغه حقوق زنان ندارند.

اصلاني گفت: حاميان حركت‌هاي سياسي كه خود را مانع حقوق زنان مي‌دانند از سازمان‌هاي جاسوسي و كشورهاي غربي پول مي‌گيرند و در واقع از همان دلارهايي كه آمريكا عليه دولت ايران تصويب كرده تغذيه مالي مي‌شوند.

او گفت: البته اين حركت‌هاي سياسي كه به اسم حقوق زنان راه‌اندازي شده است، آنقدر كم‌اهميت هستند كه اصلا به چشم نمي‌آيند.

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان