تا قانون خانواده برابر: امروز علی رغم مراجعه وکیل مدافع نسرین ستوده و همسر ایشان، رضا خندان به دادستانی تهران و دادسرای اوین، از وضعیت وی هیچ اطلاعی در دست نیست. این در حالی است که 22 روز از اعتصاب غذای ستوده، وکیل بسیاری از زندانیان سیاسی و فعالان اجتماعی می گذرد و خبرهای رسیده از زندان حاکی از فشارهای بسیار بر ایشان است.

{{نگرانی شدید از وضعیت اعتصاب غذا و شکنجه نسرین ستوده}}

به گزارش “فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران”وکيل زندانی خانم نسرين ستوده در اعتصاب غذا و تحت شکنجه های بازجويان وزارت اطلاعات قرار دارد.

بنا به گزارش این سازمان، طبق خبرهای رسیده از بند۲۰۹ «وکيل زندانی خانم نسرين ستوده در حالی که در اعتصاب غذا بسر می برد تحت شکنجه های بازجويان وزارت اطلاعات قرار دارد. شکنجه ها به حدی شديد است که فريادهای او در نيمه های شب در تمامی بند شنيده می شود. شنيدن فريادهای او که در اثر شکنجه های بازجويان وزارت اطلاعات می باشد باعث رنج و ناراحتی شديد ساير زنان زندانيان سياسی شده است. فريادهای خانم ستوده تقريبا هر شب در بند شنيده می شود.»

{{ وکیل نسرین ستوده امروز موفق به دیدار بازپرس نشد}}

بنا به خبر مدرسه فمینیستی امروز 24 مهرماه، نسیم غنوی، وکیل نسرین ستوده برای پیگیری وضعیت موکل اش به شعبه سه دادسرای اوین مراجعه کرد، اما باز هم دست خالی بازگشت.

نسیم غنوی د رمصاحبه با سایت مدرسه فمینیستی عنوان می کند: «امروز صبح به دادسرا مراجعه کردم اما به دلیل جلسه ای که داشتند موفق به دیدار بازپرس نشدم و دوباره بعد از ظهر مراجعه کردم که باز هم نتوانستم ایشان را ملاقات کنم.»

نسیم غنوی در مورد این که برای پیگیری پرونده نسرین ستوده چه مشکلاتی وجود دارد، گفت: متاسفانه هفته پیش به من اطلاع دادند که بازپرس اعلام نظرش را در مورد پرونده کرده است و قرار بود امروز دوباره مراجعه کنم که پس از اظهار نظر دادستانی، بتوانیم حداقل از وضعیت پرونده نسرین ستوده اطلاع موثقی کسب کنیم، ولی متاسفانه امروز موفق به دیدار با بازپرس نشدم.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال جنبش زنان، از 13 شهریور 1389 در سلول انفرادی بند 209 زندان اوین بسر می برد و نگرانی ها از وضعیت سلامت وی به شدت افزایش یافته است، زیرا این وکیل دادگستری، از 3 مهرماه در اعتصاب غذاست، و تقریبا یک ماه است که هیچ تماسی با خانواده نداشته است و همین مسئله باعث شده که در مورد سلامت وی نگرانی های بسیاری را دامن بزند. نسیم غنوی در این رابطه می گوید اگر امکان برقراری یک تماس و ملاقات حضوری با خانواده نسرین ستوده فراهم می شد و اطلاع رسانی درستی در مورد پرونده وی انجام می شد، حتما خانواده و کل جامعه این همه نگران نمی شدند. وی افزود که امیدوار است در مراجعات بعدی بتواند خبر موثقی از وضعیت وی به دست آورد.

{{بیانیه ائتلاف بین المللی علیه خشونت در ایران : نسرین ستوده را آزاد کنید}}

در راستای نگرانی های به وجود آمده از ادامه بازداشت نسرین ستوده در شرایطی که در اعتصاب غذا هستند ائتلاف بین المللی علیه خشونت در ایران طی بیانیه ای حکومت جمهوری اسلامی را مسئول جان همه زندانیان سیاسی دانسته است.
در این بیانیه آمده است: «بیش از یک ماه است که از بازداشت غیر قانونی نسرین ستوده، مادر دو کودک، وکیل شجاع و انسان دوستی که وکالت عده ای از فعالان حقوق زن، زندانیان سیاسی و از جمله روزنامه نگاران را به عهده داشته می گذرد.» این بیانیه می افزاید: «نسرین ستوده همچون موکلین اش از ابتدایی ترین حقوق خود محروم است. وی به نشانه اعتراض به وضعیت خود. از سوم مهر ماه دست به اعتصاب غذازده است .هم اکنون جان این وکیل شجاع، مسئول ، مهربان و شریف در خطر است. ایکاوی اتهامات وارده به نسرین ستوده وکیل مدافع فعالان حقوق بشر و حقوق زنان را بی اساس دانسته واز همه مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان تقاضا می کند که برای آزدای نسرین ستوده اقدام کنند. ایکاوی حکومت جمهوری اسلامی را مسئول جان تک تک زندانیان می داند و ضمن محکوم کردن هر گونه بازداشت خود سرانه ، خواهان آزدای هر چه سریع تر و بدون قید شرط نسرین ستوده می باشد.»

 • گفتگو با گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد

  این مصاحبه به شرح سرگذشت و فعالیت‌ها و مبارزات گلرخ قبادی از زنان مبارز کرد می‌پردازد. گلر…
 • غربالگری و بهداشت باروری زنان

  عادت نمی‌کنیم!

  این نوشتار متأثر از بحث‌های اخیر در زمینه طرح غربالگری اجباری مادران باردار از عواقب اجرای…
 • انجام سقط جنین

  چگونگی انجام سقط جنین

  بیاموزیم که انتظار کشیدن برای فرزند می‌تواند به‌معنای سعادتی بزرگ باشد، اما همچنین ممکن اس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان