ايلنا: نماينده زنان معترض به مواد جنجال برانگيز لايحه حمايت از خانواده، عصر روز گذشته با رئيس و نايب رئيس كميسيون حقوقي و قضائي مجلس ديدار كرد.

خديجه مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، با تائيد اين خبر گفت: بعد از برخورد و همكاري خوب مسئولان دفتر رئيس‌ مجلس، رئيس دفتر ايشان پس از پيگيري‌هاي مداوم امكان ملاقات نماينده پنجاه زن حاضر در مجلس كه براي تحويل دادن پنج‌هزار امضاء مراجعه كرده بودند را فراهم كرد.

به گفته او در اين جلسه يك ساعته، حجت‌الاسلام شاهرخي رئيس و موسي غضنفر‌آبادي، نايب رئيس كميسيون قضايي فقط به صحبت‌‌ها گوش و قول مساعد دادند كه همه اين نگراني‌ها را به ديگر اعضاء منتقل كنند.

مقدم در مورد جزئيات اين ديدار گفت: بعد از نشان دادن پنج هزار امضا زنان ايراني به اعضاء كميسيون به آنها يادآوري كردم كه چرا براي توجه به مطالبات جامعه به تحقيق‌ها و پژوهش‌هايي كه با پول مردم ايران انجام شده، دقت نمي‌شود.

نماينده زنان معترض به لايحه حمايت از خانواده به نمايندگان مجلس، كتاب نگرش‌ها و ارزش‌ها كه توسط وزارت ارشاد در سال 82 منتشر شده را نشان داده كه در آن طبق نظرسنجي انجام شده در كل ايران، 86 درصد ايرانيان و 92 درصد زنان ايراني با «چند همسري» مخالف هستند.

او در اين زمينه گفت: بعد از نشان دادن اين كتاب خطاب به نمايندگان گفتم، چرا از هزينه‌هاي مادي و معنوي كه به راحتي در اختيار قانون‌گذاران و تصميم‌گيرندگان وجود دارد استفاده نمي‌كنيد تا قانوني دقيق و جامع تصويب كنيد.

مقدم پس از اين توضيحات به آخرين پژوهش دانشگاه تهران اشاره كرد و گفت: به نمايندگان نشان دادم كه آخرين پژوهش دانشگاهي تهران، «كار» را اولويت «اول» و «ازدواج» را اولويت «ششم» دختران معرفي مي‌كند. با اشاره به اين تحقيق از آنها پرسيدم كه چگونه فكر مي‌كنيد در كشوري كه 64 درصد ورودي دانشگاه‌هاي آن دختران هستند، ازدواج موقت و مجدد جاري و ساري مي‌شود؟

نماينده زنان معترض به لايحه حمايت از خانواده ادامه داد: به نمايندگان مردم گفتم زنان از شما مي‌پرسند، چگونه مسايل زيربنايي كشور را فراموش كرديد و دقت خود را براي قانوني كردن «ازدواج موقت» و «ازدواج مجدد» صرف مي‌كنيد؟
به گفته مقدم، برخورد نمايندگان بسيار خوب و جلسه مثبت بود، آنها پس از شنيدن اين سخنان به او قول داده‌اند كه اين موضوعات را در جلسه روز سه‌شنبه كميسيون كه به منظور بررسي دوباره مواد 22، 23 و 24 لايحه حمايت از خانواده تشكيل مي‌شود، مطرح كنند.

در پايان اين جلسه، خديجه مقدم، نامه‌هاي پنج هزار ايراني را كه روي آن نوشته شده بود «چندهمسري را ممنوع كنيد» به نمايندگان تحويل داد، آنها هم آن‌را وسط اتاق گذاشتند و گفتند: «فعلا همين جا بماند تا همه بدانند كه زنان با اين مواد مخالف هستند»

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان