دبیرکل جامعه زینب گفت: با توجه به آخرین مذاکرات انجام شده با اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس ، امیدواریم ماده های 22، 23 و 24 به ویژه بند مربوط به چندهمسری از لایحه حمایت از خانواده حذف و یا اصلاح شود.

مریم بهروزی در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: اغلب اعضای کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس با نظرات فعالان حقوق زنان برای اصلاح لایحه حمایت از خانواده موافقند و امیدواریم با توجه به روندی که در مورد بررسی این لایحه در پیش گرفته شده است این بندها به ویژه ماده 23 و 24 از لایحه حذف شود چرا که وضعیت موجود بسیار بهتر از تصویب این لایحه و ترویج ازدواج مجدد آن هم چند همسری و نه دو همسری است.

وی با بیان اینکه از روند مذاکرات انجام شده برای اصلاح لایحه حمایت از خانواده راضی هستیم گفت: این هفته در زمان بررسی بند مربوط به ثبت ازدواج موقت، نمایندگان مجلس از حذف این ماده دفاع خوبی کردند. من در مذاکراتم با رئیس مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کردم که بعد از خدا و امام زمان (عج) چشم امید خانواده ها و زنان به ایشان است و وی نیز بر مواضع قبلی خود که روح حاکم بر اسلام تک همسری تاکید کرد.

به گفته بهروزی، با توجه به این مذاکرات مواد بحث برانگیز لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون قضائی ارسال شد.

دبیر کل جامعه زینب با اشاره به نامه خود به مجلس و مذاکرات شفاهی با نمایندگان اظهار داشت: ائتلاف اسلامی زنان نیز متشکل از دبیران تشکلهای اصولگرا و اصلاح طلب که هدف مشترک دفاع از حقوق زنان را دارد پیگیریهای بسیاری را برای مخالفت با قانونمند شدن چند همسری در لایحه حمایت از خانواده انجام داد.

وی با اشاره به دعوت از نمایندگان عضو کمیسیون قضائی مجلس برای حضور در جمع اعضای جامعه زینب افزود: در این جلسه قرار شد تا نظرات مطرح شده برای اصلاح لایحه حمایت از خانواده به مجلس منتقل شود.

لایحه خانواده به لایحه اصلاح آیین دادرسی دادگاههای خانواده تغییر یابد

بهروزی با بیان این که جای بررسی موادی مانند 22، 23 و 24 در این لایحه نیست و باید نامش به لایحه اصلاح آیین دادرسی دادگاههای خانواده تغییر کند بیان داشت: می توان موضوعاتی مانند ازدواج مجدد را در لایحه دیگری گنجاند که در آن شروط و قیودات بیشتری برای ازدواج مجدد مردان قایل شوند و تمامی زوایای مسئله در آن سنجیده شود.

وی تصریح کرد: بند 24 لایحه حمایت از خانواده سفره هوسرانی را برای مردان باز می کند و بررسی این لایحه تنش شدیدی را برای زنان در جامعه ایجاد کرده است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان