ایسنا: رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر در خصوص جمع آوری زنان کارتن خواب توضیحاتی ارائه کرد.

فاطمه دانشور در گفت و گو با خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص جمع آوری زنان کارتن خواب پایتخت با بیان اینکه شهرداری تهران با کمک نیروی انتظامی اقدام به جمع آوری زنان کارتن خواب پایتخت و تحویل آنها به کمپ شفق کرده است، گفت: حدود ۹۰ درصد زنان کارتن خواب محله هرندی ساماندهی شده‌اند اما با این حال شاهد حضور زنان کارتن خواب در محلات دیگر هستیم.

وی با بیان اینکه زنان کارتن خواب در پاتوق‌هایی همچون فرحزاد، افسریه و … همچنان دیده می‌شوند، گفت: داوطلبانی که نسبت به رصد وضعیت کارتن خواب‌ها اقدام می‌کنند از حضور زنان کارتن خواب در سایر نقاط شهر خبر دادند و این نشان می‌دهد که باید برای جمع آوری این زنان چاره‌ای اندیشیده شود.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر افزود: بر اساس آمار چند سال پیش وزارت رفاه حدود ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ زن کارتن خواب در پایتخت وجود دارد که شهرداری نسبت به جمع آوری و ساماندهی ۵۰۰ نفر از آنها در محله هرندی کرده و باید مابقی این افراد نیز جمع آوری و ساماندهی شوند.

دانشور افزود: بسیار زود است که در خصوص نحوه جمع آوری زنان قضاوت کنیم و شهرداری تهران باید نسبت به جمع آوری تمام زنان اقدام کند.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان