رادیوفردا: مشاور رئیس رادیو و تلویزیون دولتی ایران با انتقاد از حضور زنان با روبند در یکی از برنامه‌های این رسانه تاکید کرد که این مسئله «یک اشتباه» بوده است و جزو سیاست‌های سازمان صدا و سیما نیست.

پروین سلیحی روز جمعه، ۱۲ دی در گفت‌وگویی با خبرگزاری کار ایران اظهار داشت: «آن برنامه با انتقادات بسیاری روبه‌رو شد، من هم مخالفت خودم را در آن زمان نشان دادم و شاید هم کسی که عامل این کار بود، توبیخ شد.»

به گفته او، همان‌طور که سازمان صدا و سیما «به دلیل برخی ضوابط، تصویر زن بدحجاب را نشان نمی‌دهد، از طرف دیگر هم اعتدال را رعایت می‌کند و در تمامی این سال‌ها تنها همین یک مورد پیش آمده است».

برنامه «زنده باد زندگی» که از شبکه دوم تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شود، اوایل مهر ماه یکی از برنامه‌های خود را به خانواده یک روحانی ۴۳ ساله به نام محمد صادقی اختصاص داد که همسر و دختر او نیز با روبند در این برنامه حاضر شدند.

این مسئله انتقادات بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت، به‌ویژه از آن رو که هدف از این برنامه «ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی» عنوان شده بود.

خبرنگار ایلنا نیز از مشاور رئیس سازمان صدا و سیما در امور زنان و خانواده پرسیده که آیا این برنامه گویای فاصله گرفتن تلویزیون دولتی ایران از عرف جامعه نیست که وی نیز در پاسخ، پخش چنین برنامه‌ای را یک «اشتباه» خوانده است.

خانم سلیحی در این باره گفت: « متاسفانه برخی آگاهانه و یا نا‌آگاهانه اشتباهاتی را انجام می‌دهند. این مورد از موارد استثنایی بود و ترویج چنین مسائلی از سیاست‌های سازمان صدا و سیما نیست.»

ریاست سازمان صدا و سیما به‌تازگی با حکم علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بر عهده محمد سرافراز گذاشته است. پیش از او عزت‌الله ضرغامی به مدت ۱۰ سال عهده‌دار این سمت بود.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان