خانه تیترخوان زنان استاندار اردبیل: دختران نیازی به ریاضی و فیزیک ندارند

استاندار اردبیل: دختران نیازی به ریاضی و فیزیک ندارند

۳
0
331

رادیو بین المللی فرانسه: مجید خدابخش،استاندار اردبیل، شنبه شب گذشته، در جلسه بررسی وضعیت استخدام فارغ التحصیلان گفت: در برخی حوزه‌ها از جمله آموزش و پرورش کشور، استانداردهای بین‌المللی را رعایت می‌کند.

استاندار اردبیل سپس افزود که در حوزه آموزش و پرورش به تفاوت بلوغ جسمی دختران و پسران توجه نمی شود چرا که بلوغ جسمی دختران، پنج الی شش سال زودتر از پسران بوده و بر همین اساس باید زودتر تحصیلات خود را به پایان برسانند…

استاندار اردبیل با ادعا بر اینکه امروز پایان تحصیلات و گرفتن دیپلم به اشتباه بلوغ دختر حتی برای ازدواج معنی می شود، می گوید: باید به دختران دیپلم زودتر از پسران ارائه شود.

وی می افزاید: «تا کلاس نهم دختران می توانند دیپلم خود را دریافت کنند و لازم نیست بسیاری از آموزش‌ها از جمله فیزیک و ریاضی که فردا در زندگی به درد دختر نمی خورد به وی ارائه شود… این طور عمل کردن و آموزش آموزه‌های به درد نخور حتی بر خلاف خلقت عمل کردن است» و برخلاف آن چه از نخستین جمله‌اش برداشت می شود، می گوید: «اجرای استانداردهای جهانی آموزش و پرورش است که در امر اشتغال و ازدواج مشکل ایجاد کرده است…
ما طرح دیپلم زودرس را پیشنهاد خواهیم داد تا آموزه های دختران متناسب با نیازهایشان در زندگی آینده باشد.»

 از سعید پیوندی استاد دانشگاه لورن در فرانسه، پرسیدم چه برداشتی از یک چنین سخنان واپس گرا و عجیب از دهان یک چنین مقامی می توان کرد، آنهم در حالیکه یک خانم ایرانی، مریم میرزا خانی تنها زنی است بزرگترین جایزه ریاضیات جهان یا نوبل ریاضیات را چندی پیش ربود؟

 

گفتگو با سعید پیوندی
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان

۳ دیدگاه ها

 1. سعیده

  ۲۵ آبان ۱۳۹۳ در ۹:۲۱ ق.ظ

  طالبان وبوکو حرام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دادن

  • Fort Lauderdale car insurance

   ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۴ ق.ظ

   It is perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!

   پاسخ دادن

 2. […]  استاندار اردبیل: دختران نیازی به ریاضی و فیزیک ندارند بیدارزنی ۲۴ آبان ۱۳۹۳ مجید خدابخش،استاندار اردبیل، شنبه شب گذشته، در جلسه بررسی وضعیت استخدام فارغ التحصیلان گفت: در برخی حوزه‌ها از جمله آموزش و پرورش کشور، استانداردهای بین‌المللی را رعایت می‌کند. […]

  پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *