ایسنا: نتایج بررسی‌های انجام گرفته از سوی بنیاد خیریه «ملک خالد» عربستان نشان می‌دهد 70 درصد از زنان سعودی نصف سقف استاندارد در این کشور درآمد ماهیانه دارند.

به گزارش سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنابراین بررسی‌ها، 58.6 درصد از زنان محروم سعودی در خانه‌های مخروبه زندگی می‌کنند و 70 درصد از آنها نیز با درآمدی زیر خط فقر روزگار را می‌گذرانند. در این مطالعه که برای نخستین‌بار در نوع خود در عربستان انجام شده 3865 زن 20 تا 50 ساله از 13 منطقه مختلف شرکت داده شده‌اند. از این تعداد 75 درصد اعلام کردند که بعد از طلاق یا حتی بیوه شدن هیچ‌کس از آنها حمایت نمی‌کند. باقیمانده زنان شرکت‌کننده در این نظرسنجی نیز اعلام کردند همسرانشان بیکار هستند. در این نظرسنجی همچنین 67 درصد از زنان محروم سعودی یا بی‌سواد بوده یا تحصیلات دبستانی خود را نیز به اتمام نرسانده‌اند.

بنیاد خیریه ملک خالد اعلام کرد شرایط نامساعد اقتصادیِ این زنان نشان می‌دهد که آنها برای اینکه زندگی مناسبی داشته باشند به بیمه خدمات اجتماعی نیاز جدی دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از عرب نیوز، این گزارش مهم‌ترین دلایل فقر زنان سعودی را بی‌سوادی ،‌نبود شغل و نداشتن بستگانی که از آنها حمایت کنند، اعلام کرده است. در میان افراد حاضر در این نظرسنجی تنها 4.5 درصد درآمد ماهیانه استاندارد دارند. نتایج این نظرسنجی، بنیاد خیریه ملک خالد را بر آن داشت تا به منظور مبارزه با فقر اقدام به اشتغال‌زایی کند.

«سامی‌بن عبدالعزیز الدمیق»، استاد دانشگاه «آل سعود» می‌گوید: این نظرسنجی به دولت کمک می‌کند تا از مشکلات اقتصادی که مردم با آن روبرو هستند آشنا شده و برای حل آن چاره‌اندیشی کند.

وی تاکید کرد: سیستم بیمه خدمات اجتماعی باید مبتنی بر نیازهای مردم باشد.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در تیترخوان زنان